Yaratıcı Nesiller

HAKKIMIZDA


VİZYONUMUZ;

Yaratıcı Nesiller Anaokulu Sancaktepe olarak, öğrencilerimize akademik bir eğitim verirken aynı zamanda temel becerileri uluslararası düzeyde kazandırmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin okula ‘severek ve isteyerek’ geldikleri, bizden beklentilerin daima önünde, kalitesi ve içtenliği ile örnek gösterilen önder bir kreş olmayı hedeflemekteyiz.

MİZYONUMUZ;

Çocuklarımızın saygı ve sevgi dolu sıcak bir okul ortamı içinde;

-Kendine güvenen,

-Sorumluluk sahibi,

-Özgür düşünebilen ve davranabilen,

-Duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilen,

-Sahip olduğu ve kazanmasına yardımcı olduğumuz performansı en üst düzeyde kullanabilen,

-Başka uluslara, kültürlere, inanç ve insan haklarına saygılı,

-Çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.

 

KURUCUDAN;

Her geçen gün hızını arttırarak değişen ve modernleşen dünyamız, bizleri de buna ayak uydurmak zorunda bırakmaktadır. Bu hıza yetişmeye, değişimi sindirmeye ve yaşadığımız toplumun bireyleri olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışmaktayız. Tüm bu uğraşın sebebi maddi ve manevi yaşam tatmini olarak gözükse de asıl ve önemli amacımız, hayatımızda ki en kıymetli varlıklarımız olan; evlatlarımızdır.

İçinde bulunduğumuz modern dünyanın doğası gereği ne yazık ki evlatlarımızla her zaman birlikte olamıyor, onlarla sürekli olarak ilgilenemiyoruz. Onların yetişmesi, eğitilmesi, hayata hazırlanması ve zamanı geldiğinde kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olması her anne ve babanın en büyük hayali olsa da profesyonel yaşamımız çocuklarımızla birebir alakadar olmamıza engel teşkil etmektedir.

Bu sebeple ayrı kaldığımız zamanlarda onların emin ellerde olmasını istemek kadar doğal bir şey olamaz. Emanet ettiğimiz insanların güvenilir, evlatlarımıza zarar gelmesine engel olacak ve onları kendi çocukları gibi sahiplenip, sevecek olması bizler için her şeyden önce gelir. Gerek ilgili insanların gerekse de bulunacağı ortamın, çocuk için en iyisi olacak şekilde seçilmesi gerekmektedir.

Evlatlarımızı emanet ettiğimiz yerin güvenli olmasının yanında uzman kişiler tarafından eğitim verilen ciddi bir kurum olması da gerekir. Her iş bir uzmanlık gerektirdiği gibi eğitim de uzmanlık gerektiren ve malzemenin insan olduğu bir alandır. Bugün herkes tarafından okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğu kabul edilmektedir. Anneler ve babalar sürekli vakit ayırabilecek olsak dahi eğitim ve öğretim konusunda yetersiz kalabilirler. Bu nedenle evlatlarımızı geleceğe hazırlayacak ve onları bir adım öne geçirecek olan eğitimlerini profesyonellere bırakmak gerekir.

Bunların ışığında Yaratıcı Nesiller eğitim kurumları bünyesinde kurulan kreş ve anaokulumuz ailelere çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir yer sunar, dengeli bir beslenme sağlar ve okul öncesi eğitimleri ile yakından ilgilenir. Amacımız; ailelerin şartlar nedeni ile eksik kaldıkları yönleri en iyi şekilde tamamlamak ve kurumumuzda eğitim almış her çocuğu ailesine, ülkesine ve insanlığa faydalı bireyler olarak topluma yetiştirmektedir. 

Saygılarımızla.

Yaratıcı Nesiller Sancaktepe Anaokulu - Kres